Prostorový termostat heatTHERM-AT

Vysoká flexibilita použití a moderní technika připojení jsou podstatné vlastnosti těchto termostatů.
Kryt termostatu je vhodný pro všechny obvyklé druhy montáží jako na stěnu, do ponorné jímky a jako příložné provedení na trubku. Je univerzálně nasaditelný a redukuje počet variant, aby již nemuselo být rozlišováno mezi různými typy montáží.
U těchto celosvětově prvních vestavných termostatů s technologií „Push-In®“ se připojovací vodiče jednoduše zastrčí do svorkovnice! Nářadí pro krympování dutinek na vodiče není v tomto případě nutné a prodrátování je již zajištěno. Tímto se významně sníží náklady a čas nutné pro instalaci.
Připojovací technologie „Push-in®“ umožňuje přímé spínání zátěže do 16A při 230V AC. Instalační náklady mohou být ještě dále snižovány.
Tato typová řada je dodávána v provedení jako regulátor teploty (TR), teplotní hlídač (TW), bezpečnostní teplotní hlídač (STW) a bezpečnostní teplotní omezovač (STB) v jednoduchém nebo dvojitém provedení.

Výrobek je scháven podle vysokých standardů DIN EN 14 597, PED a UL/CSA.

Spínací funkce:
Teplotní regulátor TR a teplotní hlídač TW
Překročí-li příslušná teplota na teplotním čidle nastavenou mezní hodnotu, aktivuje se skokový spínač a obvod proudu je rozpojen resp. uzavřen. Při poklesu teploty vzhledem k nastavené (pod spínací diferenci) se skokový spínač opět uvede do výchozího stavu.

Bezpečnostní teplotní hlídač STW
Překročí-li příslušená teplota na teplotním čidle nastavenou mezní hodnotu, aktivuje se skokový spínač a obvod proudu je rozpojen resp. uzavřen. Při poklesu teploty vzhledem k nastavené (pod spínací diferenci cca10K) se skokový spínač opět uvede do výchozího vztahu.
Při zničení měřicího systému, tzn. když unikne roztažná kapalina, poklesne tlak v membráně a trvale se otevře obvod proudu. Odblokování již není v tomto případě možné.
Při ochlazení čidla na teplotu nižší než cca -20°C dojde k rozpojení obvodu proudu a automaticky se zapne až při vzestupu teploty.

Bezpečnostní teplotní omezovač STB
Překročí-li příslušná teplota na teplotním čidle nastavenou mezní hodnotu, aktivuje se skokový spínač a obvod proudu je rozpojen resp. uzavřen a skokový spínač je mechanicky zablokován.
Po poklesu pod 10K než je mezní hodnota, může být skokový spínač manuálně odblokován.  Při zničení měřicího systému, tzn. když unikne roztažná kapalina, poklesne tlak v membráně a trvale se otevře obvod proudu. Odblokování již není v tomto případě možné.
Při ochlazení čidla na teplotu nižší než cca -20°C dojde k rozpojení obvodu proudu a automaticky se zapne až při vzestupu teploty.

 • Stabilní bod sepnutí kompenzací okolní teploty
 • Spínaný výkon 16 A, 230 V
 • Schválení podle DIN EN 14597 (náhrada za DIN 3440)
 • Nejméně 250.000 sepnutí u provedení TR, TW
 • Odchylka o spínaného bodu max. ± 5% po celou dobu životnosti
 • Ochranné krytí IP 54
 • Přepínací kontakt
 • Rozměry skříně (šxvxh): 53 x 150 x 70 mm (vč.vývodky)
 • Připojovací vývodka M20x1,5, pro kabel 6 - 12 mm
 • Mikrospínač s pružinovým systémem
 • Teplota použití: - 30 °C až + 50 °C
 • U montáže na trubku max. teplota potrubí + 120 °C

Regulační rozsahy prostorových termostatů a tvorba objednávkového čísla:
- 10 °C až + 40 °C ........ Obj. č. heatTHERM-AT/0001 - 10°C .. + 40 °C
+ 0 °C až + 50 °C ........ Obj. č. heatTHERM-AT/0001 0 °C .. + 50 °C

Soubory ke stažení

Uživatelské návody

Certifikáty

Prohlášení o shodě

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.